Začátek roku 2018

Milí rodiče,
protože nám stále nenapadl v Rýmařově sníh, budeme stále jezdit na Novou ves, pokud tam bude sníh.
Platí tedy stále tréninky úterý a čtvrtek, odjezd v 15:00 (kdo může přijde dřív), příjezd v 17:30. Nezapomeňte si vzít sedáky do auta.
Na tuto sobotu jsou plánovány závody v Břidličné (viz propozice v příloze), kdo bude chtít jet, ozvěte se mi do středečního večera (do 20:00). Uvidíme zda se uskuteční a kam popřípadě budou přesunuty. Každopádně vaše účast je vítána.
V pátek od 17:00 bychom vyčistili a naparafínovali lyže s těma, co ještě neparafínovali (platí i pro ty, co mají šupiny) a s účastníky sobotních závodů. Pokud by někdo v pátek nemohl, může si vyčistit a naparafínovat lyže ve čtvrtek po tréninku.
Mějte se krásně Katka

 

Ahoj všichni,
přeji vám vše nejlepší do Nového roku. Hlavně zdraví, štěstí a ať se na vás život směje.
Začneme až ve čtvrtek 4.1.
Všechny tréninky v měsíci lednu, bych chtěla absolvovat na sněhu. Jelikož ale zatím není sníh v Rýmařově, jezdili bychom za sněhem. Doufám, že se bude dát lyžovat na Nové vsi. Teď opravdu nevím, jak to tam vypadá, ale do čtvrtka to zjistím. Musíme ale opravdu vyjíždět už ve tři hodiny, končit budeme 17:30. Kdo bude moci, choďte již od 14:30, ať můžeme postupně mazat. Kdo přijde až na tři, dejte vědět, ať vám můžeme nachystat lyže, pokud je máte ve Flemdě. Noste si prosím vazačky, něco na pití, popřípadě něco malého k zakousnutí na cestu zpět, sedáky do auta a čelovky. Vím, že je to náročné, ale než bude sníh v Rýmařově, budeme to muset vydržet.
Až se bude dát lyžovat ve Flemdě, budeme začínat od 15:30 do 17:00.
O sobotách bych chtěla chodit během dopoledne lyžovat, pokud nebudou závody, tak se jen projet. Rodiče na lyžích i bez lyží vždy vítáni.
Tuto sobotu měli být závody v Rýmařově, za špatných sněhových podmínkách na Nové vsi. Nevím zda se uskuteční, určitě vám dám vědět. Bližší informace k závodu jsou na stránkách www.skiklubrymarov.cz.
Tento čtvrtek od 17:30 do 19:00 chci vyčistit a naparafínovat lyže s těma, co neparafínovali. Choďte průběžně, jak vám to vyjde, ať se prostřídáme. Pokud budou v sobotu závody naparafínujeme všechny lyže. To bychom se sešli i v pátek asi kolem 17:00 , ale to dám určitě vědět. S tím čtvrtkem ale určitě ti co neparafínovali počítejte.
Mějte se krásně Katka

Konec prosince 2017

Milí rodičové,
pokud se nezmění sněhové podmínky v Rýmařově, zase ve čtvrtek vyjedeme za sněhem. Ať už pojedeme kamkoliv, bude odjezd zase v 15:00. Vím, že některým se to nehodí, ale bohužel cesta chvíli trvá a brzy se stmívá. Dnes jsme nestihli odjet ve tři, proto bych Vás chtěla poprosit, kdo může, choďte již od 14:30. Ať postupně mažeme lyže, kdo přijde přesně na 15:00, dejte vědět dopředu, ať vám lyže nachystáme. Tímto to snad urychlíme. Na posledním tréninku před Vánoci, si najdeme perníkový strom.
Chci vás ještě informovat, že 30.12. budou závody ve Vrbně pod Pradědem, pokud tam budou špatné sněhové podmínky, budou asi přesunuty do Nové vsi. Budu ráda, pokud samozřejmě budete mít čas, když se děti tohoto závodu zúčastní. Proto bude možnost potrénovat i během vánočních prázdnin. Kdo bude chtít, dostatane lyže domů a můžete si zajezdit sami s dítětem a určitě nabídnu i nějaký termín, kdy se budeme moci projet hromadně.
Před závody lyže naparafínujeme, dám vědět kdy. Další závody by se měli uskutečnit v Rýmařově 6.1. Tak jen ať víte, co nás čeká.

Mějte se krásně a užijte si vánoční svátky Katka

Podzimní soustředění 2017

Soustředění malých lyžařů 2017

Podzimní prázdniny strávili naši malí lyžaři na soustředění, které se konalo v Rýmařově.

Soustředění jsme odstartovali ve velmi hojném počtu 20 dětí ve čtvrtek 26.října nastěhováním se do chaty ve Flemdě, vzápětí následoval trénink na kolečkových bruslích, kde se malí lyžaři rozdělili dle svých dovedností do skupin. Nejšikovnější z lyžařů si chvíli zasoutěžili a pak vyrazili do terénu vyzkoušet své jezdecké dovednosti po Rýmařovských cyklostezkách. Méně zkušení jezdci trénovali dále ve Flemdě pod odborným vedením pana Zieglera (náš nový pomocník trenérek).

Po tréninku jsme se přesunuli do chaty, ubytovali se, nachystali spaní a dali si společně večeři (maminkám, babičkám děkujeme na upečení buchet). Během večeře dorazili bývalí trenéři Tomáš Gerhard s Vojtou a Marcela Valová, aby dětem rozdělili boty, lyže, hole – bylo to náročné, ale na zimu jsme připraveni.

Později večer, jak čas pokročil, jsme vyrazili s dětmi na noční procházku Flemichovou zahradou, prošli jsme bikrosovou trať, proběhli se a něco málo zasoutěžili. Malí lyžaři se učili být pospolu a tmelit kolektiv.

Po návratu do chaty proběhla hygiena a hurá do pelíšku. Ne u všech se to povedlo na první pokus, ale kolem půlnoci již spinkali všichni.

Páteční ráno jsme zahájili snídaní a pak jsme se přesunuli do SVČ, kde na nás již čekali na horolezecké stěně. Všichni si vyzkoušeli lézt na bouldery, zasoutěžili si, učili se základní uzle a potom pod odborným dozorem a jištěním hurá na stěnu. K poledni jsme se vrátili do Flemdy na oběd (jídlu děti opravdu moc nedaly) a čekali jsme, až se alespoň trochu umoudří počasí a vyrazili jsme na kolech do Velké Štáhle. V cíli na nás čekalo sluníčko a minigolf. I přes hroznou zimu jsme si to užili. Po návratu jsme posvačili, povečeřeli a děti měly volnou zábavu – hrály hry, povídaly si atd. Na 7 hodinu dorazili rodiče na odbornou přednášku a praktickou ukázku, jak připravit a namazat lyže pro naše malé lyžaře. Tímto děkujeme pánům Sedláčkům, že si na nás udělali čas.

V sobotu ráno jsme vstávali do zamračeného dne, nicméně jsme den zahájili rozcvičkou a soutěžemi s legem. Po snídani nám počasí příliš nepřálo, tak jsme šli do tělocvičny. Tady děti soutěžily, běhaly opičí dráhy a hrály různé hry. V poledne jsme poobědvali a už tu byly první maminky, které si přišly pro své děti.

Všechny děti zvládly soustředění bez problémů, všichni jsme si to krásně užili, i když nás počasí zrovna nešetřilo. Na následujícím tréninku jsme rozdělili věci, které nám v chatě zbyly.

Už se těšíme na další setkání a také na sníh.

Trenérky

Další dění během podzimu

Naše další výsledky

7. října se 9 našich dětí zúčastnilo přespolního běhu v Břidličné. Na medaile jsme nedosáhly, ale za to nám přálo počasí a konečně nám nepršelo. Nejlépe se umístila Anička Fryblíková, která byla ve své kategorii čtvrtá. Kryštůfek Vystrčil si za doprovodu maminky a babičky odběhl závod a myslím, že překonal sám sebe. Všichni naši závodníci ze sebe vydali to nejlepší a myslím, že se nemají, za co stydět.
V pátek 13.10. jsme se vydali do Staré vsi na cyklozávody, které byli přeloženy z minulého týdne pro špatné počasí. Myslím, že to byl skvělý tah, protože jsme díky tomu nemuseli zmokat a mohli si to o to víc užít, hlavně my přihlížející. Tímto dík rodičům, že svým dětem chodí pravidelně fandit a podporují je. Ukázalo se, že jsme dobře potrénovali a konečně jsme se dostali i na stupně vítězů. Za školkáčky se na prvním místě umístil Kryštof Vystrčil. Svým protivníkům zcela ujel a nenechal nikoho napochybách, že on je ten nejlepší. Bylo to vidět i na jeho chuti závodit, tak snad to přenese i do běžeckých závodů. Anička Fryblíková se umístila na třetím místě. Filip Krečmer ve své kategorii suveréně vyhrál a předjel dokonce i svého tatínka, který dělal na závodech předjezdce:) Další úspěch slavili naše dvě děvčata, a to Peťka Zahradníková, která v terénu předjela Verču Rožňákovou a vybojovala si první místo. Verča dojela druhá, ale bylo to těsné. František Barusel byl dalším v řadě, který si vyjel první místo. Anička Košťálová závod nedojela, ale doufám, že se svou trémou zabojuje stejně jako Kryštof, a pak nás bude překvapovat svými výsledky. Pepovi Hudáčkovi se závod nepovedl, ale jsem ráda, že se závodů zúčastnil a s každým svým závodem bude růst.
Další závody, O trofej Zlatého Chlumu, byly v Jeseníku. Pro deštivé počasí naše účast nebyla příliš vysoká, ale i tak se na nás konečně usmálo štestí a někteří z nás se podívali i na stupně. Anička Fryblíková to nepokazila svým bráškům a stejně jako oni se umístila třetí. Filip Krečmer se k nim svým třetím místem taky přidal. Pro Kryštofa Vystrčila to byl první běh bez slz i doprovodu. Kuba Vystčil nezklamal a taky si zaběhl závod. Mile nás překvapil Vojta Hulsemann, který dorazil zcela nečekán, až na místo, za podpory maminky, babičky i dědečka si s úsměvem na rtech odběhl svůj první závod. Vendulka Ambrožová se taky zúčastnila, sice si netroufla vyběhnout na Zlatý chlum, ale odběhla si náhradní trasu. Musím říct, že je taky naší závodní stálicí.
Poslední běh tohoto podzimu se konal tuto sobotu 4.listopadu. Nepršelo a my jsme ukázali, co v nás je. Celkem jsme měli 11 závodníků. Premiéru zde měla Julča Ziglerová, která se umístila na krásném čtvrtém místě. Anička Fryblíková, Kryštof Vystrčil i Filip Krečmer vyběhali druhé místo. Matyáš Gerhard nás napínal do poslední chvíle a nakonec mu třetí místo neuniklo. I ostatní měli krásné výsledky, sice ne medailové, což by všichni určitě rádi, ale i prohrávat se musí umět. O to víc je snad příští výhra potěší. Myslím, že je to krásně vidět na cestě závody Kryštofa Vystčila. Tak ať se nám daří a hlavně ať nás to baví.
Katka

Plán říjen

Zdravím všechny,

3.10. běžecký trénink
5.10. kola - pokud se někdo z rodičů bude chtít projet, účast vítána, pojedeme do Staré vsi, natrénovat na závody
6.10. cyklozávody Stará ves (sraz ve Staré vsi v 15:30, pokud by někdo potřeboval přepravit z Rýmařova, dejte vědět, propozice - http://www.svcrymarov.cz/infoservis.php
7.10. závody Břidličná - účast či neúčast mi, prosím, potvrďte do středy do 19:00 (e-mailem, telefonem či osobně) 
10.10. brusle
12.10. běh
17.10. běh
19.10. brusle
21.10. závody Zlatý chlum - tratě pro děti jsou tam pouze 300m a 600m, starší, což se nás netýká, vybíhají na Zlatý chlum, my bychom si tam udělali výšlap - bude záležet na počasí
24.10. běh                                                Bec
26.10. soustředění - začneme tréninkem v 15:30 - podrobné informace pošlu
27.10. soustředění
28.10. soustředění
31.10. kolo

Pokud se vyskytnou ještě nějaké závody či naplánujeme nějakou víkendovou akci, dám vědět.
Mějte se krásně a kdykoliv se za náma můžete podívat na trénink či se připojit.

Propozice Břidličná

Katka