Přespolní běhy

BĚH NA ZLATÝ CHLUM
11. ročník

Sobota 24. října 2015 byla dnem, kdy naši starší a ostřílenější lyžaři prověřili své síly v jednom z nejnáročnějších běhů – ve výběhu na rozhlednu Zlatý Chlum u Jeseníku. Počasí bylo nádherně podzimní a na startu se sešlo přes šedesát odvážlivců, kteří byli odhodláni zdolat 4100 m dlouhý výběh s převýšením 450 m. Nejnáročnější úsek čekal běžce hned krátce po startu, kdy trať vedla po lyžařské sjezdovce a poté dál lesem k vyhlídkové restauraci Křížový vrch. Zde byli přibližně v půli cesty a k vrcholu jim zbývaly nějaké dva kilometry. Cílovou páskou před rozhlednou proběhli a opravdu skvělé výkony tím předvedli, ve své kategorii Kautz Michal 1. místo (absolutní vítěz v čase 21:44,6) Andrýsková Renáta 2.místo, Krečmerová Tereza 3.místo, Baslar Ondřej 1.místo, Ryšková Karolína 1.místo, Struhárová Natálie 1.místo, Továrek Adam 2.místo, Andrýsek Petr 3.místo, Sedláček Rostislav 2.místo, Glacnerová Ludmila 3. místo, dále potom skončili Krejčí Tereza 4.místo, Fryblík Jakub 4. místo, Sázel František 5.místo, Holub Mikuláš 6.místo, Casciani Eduard 7.místo, Sedlář Tomáš 8.místo. Poklona a uznání patří všem, kteří se tohoto závodu zúčastnili („kdo nevěří, ať ho běží“), všem jim gratulujeme.
Pro mladší kategorii byl připraven nejen vložený závod na koloběžkách, ale i závodní trať ve Smetanových sadech na které nás reprezentoval Filip Krečmer a obsadil krásné 1. místo.

DEŠTIVÁ BŘIDLIČNÁ – KRAJSKÝ ZÁVOD MSK

O týden později 17.října 2015 se tentokráte již více svěřenců všech tří tréninkových skupin se svými trenéry vydalo do nám blízké Břidličné – areálu klubu biatlonu. Podmínky závodu – oblačno, mírný vítr, teplota 10°C.
Realita – téměř do startu pršelo, mlha, zima, mokro. I tohle patří k přespolním běhům. Závodníci, ti nejmenší za pomoci některých rodičů to zvládli a výsledky mluví za vše. Zahradníková Petra 1.místo, Krečmer Filip 2.místo, Gerhardová Vendula 1.místo, Wenzel Roland 2.místo, Andrýsková Renáta 3.místo, Baslar Ondřej 1.místo, Sázel František 3.místo, Ryšková Karolína 1.místo, Struhárová Natálie 1.místo, Továrek Adam 1.místo, Andrýsek Petr 2.místo, Přecechtělová Lada 3.místo, Sedláček Marek 1.místo.
A v kategorii junioři a muži Gromus Tomáš 1.místo, Sedláček Rostislav 3.místo.

DSC 0757

DSC 0598

Příští týden 24.října 2015 se opět rozjedeme trošku dál, ty starší čeká zdolání dalšího vrcholu – nejen běžeckého, ale i výškového – výběh na Zlatý Chlum u Jeseníku.

BĚH NA ČANTORYJI – KRAJSKÝ PŘEBOR

Velká Čantoryje – nejvyšší vrchol Slezských Beskyd v České republice se již po 28. propůjčila k závodu krajského přeboru v běhu do vrchu.
V sobotu 10.října 2015 se v brzkých ranních hodinách z rýmařovské Flemda arény vypravilo auto Ski klubu RD Rýmařov se „sedmi statečnými“ – vybranými běžci směrem do Třince – Nýdku, v doprovodu trenéra Rostislava Sedláčka. Cílem závodníků bylo zdolat 995 m vysokou Čantoryji, s délkou tratě 4700 m a převýšením 540 m (závod „A“), mladší a starší žáci a žákyně potom běželi tratě dlouhé 2 a 3 km (závod „B“).
Že se s tratí poprali na výbornou, opravdu nezklamali a jméno Ski klubu RD Rýmařov několikrát nahlas zaznělo z vrcholu Beskyd, o tom svědčí jejich umístění Andrýsková Renáta 2.místo, Baslar Ondřej 1.místo, Sázel František 2.místo, Ryšková Karolína 3.místo, Továrek Adam 1.místo, Struhárová Natálie 1. místo, Krejčí Tereza 2. místo.

LESNÍ BĚH LYŽAŘŮ RÝMAŘOV

Letos obdařil podzim sobotu 26.9.2015 docela ucházejícím počasím a lyžařská chata ve Stráleckém údolí znovu ožila lesním během lyžařů, který pořádal oddíl běžeckého lyžování Ski klub RD Rýmařov.
Na startovní čáru se postavilo 113 závodníků a závodnic nejen z Rýmařova, ale i Jeseníku, Břidličné, Moravského Berouna, Vrbna pod Pradědem a Mostů u Jablunkova. Závodilo se ve 14ti kategoriích a naši nejlepší závodníci skončili takto: Zahradníková Petra (2.místo), Krečmer Filip (3.místo), Baslarová Týna (1.místo), Wenzel Roland (1.místo), Andrýsková Renata (2.místo), Baslar Ondřej (1.místo), Sázel František (2.místo), Ryšková Karolína (2.místo), Struhárová Natálie (1.místo), Továrek Adam (2.místo), Andrýsek Petr (3.místo), Přecechtělová Lada (1.místo), Casciani Alice (2.místo), Sedláček Marek (3.místo).
Velké poděkování patří sponzorům, všem závodníkům za hojnou účast a hlavně našim nejmenším a novým svěřencům, rodičům a trenérům za organizaci vydařeného závodu. V neposlední řadě ale také těm, kteří si jen tak udělali čas a vyrazili do Stráleckého údolí podívat se, podpořit a povzbudit závodníky a dát si třeba hrníček čaje nebo kávy.
Další běžecké klání proběhne v sobotu 17. října v areálu střelnice Klubu biatlonu Břidličná.

DSC 0532

DSC 0670

Team Ski klub RD Rýmařov.