Ing. Pavel Kolář

Se smutkem si dovolujeme vám oznámit, že 4. 12. 2023 nás nadobro opustil náš kamarád, kolega a spolupracovník Ing. Pavel Kolář. Dlouhodobě pracoval v našem lyžařském klubu a spoustu let byl jeho předsedou. Dále zastával funkci krajského předsedy běžeckého lyžování MSK. Byl to obětavý a pracovitý člověk. Čest jeho památce.

46857354-16db-4336-9ab8-a36e6726ab3a 

 

Výsledky MTB po Jesenické Magistrále

V sobotu 13.5.2023 se v rýmařovské Flemdě a jejím okolí uskutečnil další ročník závodu horských kol MTB po Jesenické magistrále. Na start tohoto závodu se postavilo celkem 188 závodníků, od nejmenších benjamínků až po zralé závodníky. Trasy závodu měřily od 100 m v areálu až po 5,5 km dlouhé okruhy linoucí se z Flemdy na kopec k vysílači, zpět kolem vodárny, přes brod potoka a nakonec roklí. Počasí závodníkům přálo, takže si, doufáme, všichni závod užili.

   Nejrychlejší muži na dlouhé trati byli: 1. Josef Sýkora, 2. Jan Kočí a na 3. místě se umístil Filip Hanslian. Z žen zvládla trať 3x5,5 km nejrychleji Veronika Hrubá, 2. místo obsadila Štěpánka Linhartová a 3. Ema Kouřilová. Ostatní výsledky si je možné prostudovat níže.
Chtěli bychom tímto poděkovat všem závodníkům a jejich týmům za účast, pořadatelům i pomocníkům za podíl na přípravě závodu a sponzorům za prostředky pro konání této soutěže.

Výsledky:

Výsledky šneček

výsledky šnek

Koláčkový závod tak, tak...

Po závodním víkendu, jsme se, tak trochu na poslední chvíli dohodli na uspořádání "koláčkového dovednostního závodu volnou technikou" v pátek 17.2.2023. Podle předpovědi počasí nebylo na co čekat a taky se nám to oplatilo, a asi jsme závod zvládli v hodině dvanácté. Už během pátečního dopoledne se začal z oblohy snášet déšť různé intenzity a den nevypadal moc optimisticky. Závod jsme připravili dle možností a na startovní čáru se postavilo 82 závodníků. Tento údaj nás velice překvapil, tolik sportovců se nám do závodu, jen do katergorie žáci, navíc v pracovní den nikdy nepřihlásilo. Závod proběhl hladce a všichni se těšili do cíle na koláčkové ceny. 

Jsme velice rádi, že se nám povedlo v tak krátké době udělat závody, kterých se ve všech případech zúčastnilo rekordní množství startujících. 

Při pohledu z okna to o víkendu vypadá, že v Rýmařově je bohužel po sezóně. Vysoké teploty a docela intenzivní déšť kosí sněhové zásoby nelítosně kosou :-(

Ještě jednou tedy poděkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě závodů, všem závodníkům a jejich týmům a také všem našim sponzorům. 

SKUL :-)

 

Koláčkový závod 17.2.2023

Abychom doplnily závodní sezónu  v Rýmařově, připravujeme na pátek 17.2. odpoledne tradiční Koláčkový závod. 

KZ klKZ web1

Kolkov zvod rozpis mapa 20231

 

 

 

... a je po závodech

Během víkendu 11. - 12.2.2023 se v Rýmařovské Flemdě uskutečnily dva lyžařské závody. 

V sobotu to byl "Lamont Classic", krajský přebor klasickou technikou pro všechny kategorie. Počasí nám přálo a na perfektně připravené a vymrzlé trasy vyrazilo 172 závodníků. Vše proběhlo hladce a myslím, že si všichni přítomní užili příjemný závodní den. 

V neděli byl na pořadu "RD Rýmařov skate", opět krajský přebor, tentokráte volnou technikou. Na neděli nám v noci trochu zapršelo, takže jsme ráno řešili co s tratí. Nakonec musela vyjet ještě jednou rolba, aby ledovou vrstvu trochu zjemnila. Nakonec bylo před startem vše připraveno a všech 100 závodníků se mohlo s tratí vypořádat dle svých možností. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na připravě a průběhu celého závodu. 

Dále děkujeme sponzorům, především firmám Lamont a RD Rýmařov za podporu tohoto závodního víkendu. 

Zvod unor

Záznam z televize Polar

 

2x krajský přebor v běhu na lyžích v Rýmařově 11. - 12.2.2023

Během následujícího víkendu se na našich tratích kolem Flemdy a vodárny uskuteční dva závody - oba krajské přebory. V sobotu 11.2.2023 se uskuteční "Lamont classic" a v neděli jej bude následovat "RD Rýmařov Skate". 

Zveme tímto všechny případné závodníky na startovní čáru i všechny příznivce lyžování, kteří příjdou závodníky povzbudit. 

plakt KP 2023rozpis zvodu KP 2023mapa trat 2023