ČP žactva 2015

 

ČP staršího žactva v běhu na lyžích – nejnovější disciplíny jedině v Rýmařově

V rýmařovském běžeckém areálu v zahradě Hedvy, takzvané Flemda Aréně, se o víkendu 31. ledna a 1. února 2015 uskuteční jedinečná první část Českého poháru staršího žactva v běhu na lyžích. Přívlastek „jedinečná“ není ve spojení s připravovanou sportovní událostí jen přehnanou reklamou, ale naopak nejvýstižnějším označením dvou novinek, které na celorepublikové úrovni ještě dosud neproběhly. Tou první je závod v lyžařské obratnosti, druhou pak závod volnou technikou, kterému bude předcházet centrální, tedy společné mazání.
Závod v lyžařské obratnosti, který je například v Norsku často využívaným zpestřením závodní sezóny, je spojením rychlostních, technických, silových a obratnostních prvků běhu na lyžích. Závodníky na trati čekají překážky, jako slalom, skoky, umělé terénní vlny, otočky nebo sjezdy s klopenými zatáčkami. Tento podnik proto bude výzvou nejen pro šikovné starší žáky, ale také pro pořadatelskou technickou četu.
V neděli 1. února čeká kluky a holky ročníků narození 2001 a 2002 tří, čtyř a pětikilometrová bruslařská trať. Ještě než ale první závodníci odstartují, proběhne již zmíněné společné mazání. Znamená to, že všem zúčastněným aplikuje tým vybraných servismanů stejný parafín, čímž bude zajištěna co nejvyšší objektivita dosažených výsledků. Volba správné kombinace vosků totiž rozhoduje mnoho závodů a díky centrálnímu mazání se ukáže, kteří závodníci jsou opravdu ti nejrychlejší. Tato metoda byla již v předchozích letech vyzkoušena na závodech v biatlonu a v Rýmařově budou mít stejně namazáno všichni běžci.
Ski klub RD Rýmařov zve všechny fanoušky běžeckého lyžování na jedinečnou podívanou, ke které jistě přispěje i příroda, která nám snad nadělí bohatou sněhovou pokrývku, nebo alespoň teploty pod nulou, díky kterým budeme moci vyrobit dostatek sněhu umělého. Více aktuálních informací budeme průběžně nabízet na klubovém webu http://www.skiklubrymarov.cz/. Závod se uskuteční za podpory města Rýmařova, místních firem RD Rýmařov, BP design, Fermacell, Lamont, Pipa klempířství, Prádelna Šopík, Svazu lyžařů ČR a jeho partnerů.
Za organizační výbor ČP staršího žactva v běhu na lyžích Štěpán Sedláček.

Propozice:
Rozpis závodu