Na této stránce se intenzivně pracuje...

Složení výboru

Valnou hromadou, konanou v Rýmařově 2.11.2015, byl schválen nový výbor ve složení:

Předseda klubu:
Místopředseda:
Ostatní členové:

Vítězslav Šopík
Tomáš Gerhard
Petr Andrýsek
Ladislav Baslar
Radim Keclík
Ing. Pavel Kolář

Ing. Petr Ziegler

Stanovy

Valnou hromadou, která se sešla v pátek 2.11.2015 byly schvleny nové stanovy klubu, které podléhají novému občanskému zákoníku platnému od ledna 2014

Stanovy Klubu

Jesenická magistrála

moravskoslezsky-kraj-logo

Úprava trasy probíhá za podpory Moravskoslezského kraje.

jesenicka-magistrala           moravskoslezsko

Projekt Jesenická magistrála je realizován Moravskoslezským krajem a jeho partnery a je spolufinancován Evropskou unií. Je zaměřen na podporu běžeckého lyžování, cykloturistiky a aktivního trávení volného času v Jeseníkách. Hlavní myšlenkou je propojit upravované lyžařské běžecké trasy v Jeseníkách

Lyžařské běžecké tratě - Rýmařov

Tratě v podhůří Jeseníků, dobře dostupné z města Rýmařov.

Běžecké trasy v Nové Vsi u Rýmařova

Tratě vedené po loukách s krásnými výhledy a chutným občerstvením. Možnost napojení na páteřní Jesenickou lyžařskou magistrálu.

Běžecké trasy v okolí Vrbna pod Pradědem

Z Vrbna pod Pradědem se po upravovaných běžeckých stopách dostanete na Anenský vrch, do Malé Morávky, do Suché Rudné, do Karlovy Studánky či na Hvězdu.

Běžecké trasy v lokalitě Malá Morávka - Karlov pod Pradědem

Známá rozsáhlá běžkařská oblast na úpatí hlavního jesenického hřebene. Trasy jsou z 80 % položeny v nadmořské výšce kolem 1000 m a jsou vedeny lesními porosty s krásnými výhledy. Proto na nich bývá i dostatek sněhu. Velmi zajímavý je osvětlený Fit okruh v Karlově.

Běžecká trasa Guntramovice

Dva běžecké okruhy v okolí obce Guntramovice. Za pěkného počasí se obnaží panoráma Jeseníků a vytvoří tak krásné pozadí běžecké stopy.

Lyžařské stopy v okolí Suché Rudné

Okruhy a stopy v podhůří Jeseníků v okolí obce Suchá Rudná.

Lyžařská běžecká trať Ovčárna - Praděd - Švýcárna

Tratě v kolem nejvyšší hory Jeseníků.

Běžecké trasy v okolí Břidličné

Několik běžeckých okruhů s nástupem v Břidličné. Lyžařské běžecké trasy pro rekreační běžecké lyžování v Břidličné jsou svým rozsahem a umístěním v nenáročném a přehledném terénu na severním okraji města vhodné zejména pro rekreační lyžaře, děti, mládež a seniory k projetí na strojově upravených 8,5 km tras. Za příznivého počasí se z místních tras naskýtá poutavý výhled na pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Praděd a TV vysílačem, Velkým a Malým Kotlem a jihovýchodně pohledem na vrcholy vyhaslých sopek Velký a Malý Roudný nad Slezskou Hartou. Zdatnější lyžaři mohou přejíždět až k Malé Štáhli a Václavovu u Bruntálu.

Běžecké trasy v okolí Horního Města

Běžecké stopy okolím Horního Města nabízejí atraktivní terény s dalekými výhledy na roviny Hané i pohoří obou Jeseníků (Hrubý i Nízký). Trasy navazují na upravené stopy do oblasti CHKO Jeseníky, přes sedlo Skřítek lze dosáhnout hlavní hřeben vzdálený od obce cca 14 km.

Běžecké trasy Lomnice

Lyžařské běžecké trasy v Nízkém Jeseníku – mezi nádrží Slezská Harta a nejvyšším vrcholem Nízkého Jeseníku Slunečnou.

Běžecké trasy v okolí Sporthotelu Kurzovní

Několik sportovních okruhů ve vysoké nadmořské výšce nedaleko Pradědu. Dlouho trvající sněhová pokrývka, trénují zde i vrcholoví sportovci.

Lyžařské běžecké tratě Uhlířský vrch

Tratě v Jeseníkách na Uhlířském vrchu v Bruntále.

Úprava lyžařských běžeckých tras probíhá za podpory Moravskoslezského kraje. Vaše přání a stížnosti týkající se úpravy lyžařských běžeckých tras posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Projekt Moravskoslezský kraj - kraj plný zážitků je spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 - 13